Цільном’язова шинка в маринаді “хмелі-сунелі”

Шинка в маринаді

Відмінний спосіб приготувати смачну домашню шинку, здивуватися тому, як це просто, і, звичайно ж, результатом здивувати гостей. Ніжне, соковите м’ясо – хороший варіант для святкової страви.

Час приготування: 3 год
Українська кухня

Список інгредієнтів

  • свинячий карбонад – 1 кг
  • сіль нітритна (з вмістом нітриту натрію 0,5%) – 20 г
  • вода (для розсолу) – 100 мл
  • вода (для маринаду) – 30 мл
  • хмелі-сунелі – 3 ст. ложки

Як приготувати цільном’язову шинку в маринаді “хмелі-сунелі”

Для шинки я взяв свинячий карбонад, але можна взяти будь-яку іншу частину, буде також смачно.

Готуємо розсіл з розрахунку 100 мл води і 20 г солі на кожен кілограм м’яса.

Спеціального шприца для м’яса у мене немає, я взяв звичайний на 20 кубіків. За допомогою шприца рівномірно вводимо розчин в м’ясо.

Потім готуємо маринад, змішавши хмелі-сунелі з теплою водою. Отриманою сумішшю обмазуємо м’ясо.

Якщо є вакууматор – загортаємо в вакуум, якщо немає – щільно загортаємо в стрейч-плівку.

І відправляємо в холодильник хоча б годин на 12, але смак шинки буде тільки яскравіше, якщо м’ясо помаринуется довше. В процесі бажано періодично м’яти м’ясо руками для розподілу розсолу. Після завершення процесу маринування я натягнув на м’ясо формувальну сітку (але це не обов’язково, просто форма буде більш-менш рівна).

Помістити м’ясо в рукав для запікання і щільно замотати, намагаючись щоб усередині не було повітря. Зверху перев’язати шпагатом. Залишити при кімнатній температурі на годинку, потім у велику каструлю налити води, трохи підігріти і помістити м’ясо в теплу (30-35 ° С) воду хвилин на 40, і на повільному вогні, поступово, довести температуру до 75-80 ° С. При цій температурі (не вище 80 ° С!, це критично!) Варити до досягнення всередині шматка м’яса температури 70°. Процес займає години 3, але біля каструлі стояти не потрібно, термометр пропищить якщо що. Як тільки температура досягне необхідної, поміщаємо м’ясо як є в пакеті під крижаний душ хвилин на 10, і відправляємо в холод на кілька годин.

Ну а на виході отримуємо ніжне соковите м’ясо з виразним смаком шинки.

Цікаві матеріали: